Junior Company (10+)
Ballet Vibes
Vier wereldpremières en jong choreografisch talent in Ballet Vibes
De Junior Company van Het Nationale Ballet vertegenwoordigt de toekomst. Niet alleen vanwege de jonge dansers in de groep – de sterren van morgen – maar ook door de spotlight te richten op nieuw choreografisch talent.
Naast bestaande topwerken van Hans van Manen en de Britse meesterchoreograaf Sir Kenneth MacMillan bevat Ballet Vibes maar liefst vier wereldpremières en een Nederlandse première. Drie van deze nieuwe werken worden gemaakt door veelbelovende jonge choreografen: Zoë Greten, Luca Abdel-Nour en Rutkay Özpinar. Ze hebben ieder een andere culturele achtergrond, creëren heel eigen, fascinerende werelden én weten perfect in te spelen op de belevingswereld van de jonge Junior Company-dansers.
Uiteenlopende dansstijlen
De drie baseren zich daarbij op uiteenlopende dansstijlen – waaronder heden-daagse dans, hiphop en Turkse dans. Tegelijkertijd is het voor de ontwikkeling van de Junior Company-dansers essentieel dat ze zich ook in de pure klassieke- ballettechniek bekwamen. Die kans krijgen ze in een nieuwe creatie van Ernst Meisner (die met ingang van dit seizoen de leiding van de groep overdraagt aan Christopher Powney, zie pagina 102). Net als in het tweede deel van Concerto, een serene en tegelijkertijd veeleisende pas de deux van Sir Kenneth MacMillan.
Hilarische ‘crash course’
De combinatie humor en dans is niet vanzelfsprekend. Er zijn maar weinig choreografen die die kunst verstaan. Maar Hans van Manen en Eric Gauthier slagen er met vlag en wimpel in. Van Gauthier presenteren we voor het eerst Ballet 102, de opvolger van Ballet 101, zijn hilarische crash course into ballet. Slotstuk van de avond is Van Manens In the Future. Een sprankelende blockbuster, waarin de grootmeester tovert met kleuren, lichamen, humor en vernuft.
Veelgestelde vragen
Uitgestelde tickets houdt in dat je op de dag van de voorstelling om 00.01 uur je tickets per e-mail toegestuurd krijgt. We hebben deze keuze gemaakt om zo het doorverkopen van voorstellingstickets tegen te gaan. In je persoonlijke account kan je altijd je gereserveerde voorstellingen terugvinden. Daarnaast ontvang je twee dagen voor de voorstelling een servicemail met meer informatie over de voorstelling.
Helaas is het niet mogelijk om via internet een rolstoelplaats te reserveren. Neem hiervoor contact op met de servicebalie per e-mail, telefonisch of aan de balie.
Belangrijk: Heb je als rolstoelgebruiker een gewone stoel gereserveerd? Dan is het niet toegestaan om met een rolstoel de zaal in te gaan. Je moet zelfstandig de zaal in en uit te kunnen lopen. Dit is verplicht voor jouw veiligheid en die van andere bezoekers.
Als deze regels niet worden nageleefd, kan de toegang tot de zaal worden geweigerd.
Het is mogelijk om met een groep (15 personen of meer) een voorstelling te bezoeken. Wel is er eerst toestemming nodig van het betreffende gezelschap of de artiest. Groepsreserveringen kunnen aangevraagd worden door een email te sturen naar servicebalie@hetpark.nl.
Ruilen of retourneren kan tot één week voor de voorstelling (niet voor de series). Stuur een e-mail naar servicebalie@hetpark.nl. Het aankoopbedrag, minus € 2,50 administratiekosten per kaart, blijft als tegoed staan. Dit tegoed is één jaar geldig en niet overdraagbaar.